LIETOŠANA

Pirms MeLuna lietošanas to nepieciešams sterilizēt aptuveni 5 minūtes vārošā ūdenī. Sterilizācija tāpat ieteicama pēc mēnešreižu beigām un pirms pirmās lietošanas reizes cikla sākumā.

Mēnešreižu laikā piltuves tīrīšanai būs piemērots tualetes papīrs vai mitrās salvetes, kā arī to var izskalot ar krāna ūdeni. Pēc piltuves satura iztukšošanas un iztīrīšanas varat to ievietot atpakaļ makstī. Pārliecinieties, ka jūs ievietojat tukšu menstruālo piltuvi un darāt to ar tīrām rokām.

Izvēlieties sev ērtu pozu piltuves ievietošanai. Satveriet piltuvi pirkstos, piemēram, kādā no blakus redzamajiem ieloces veidiem, kurš jums šķiet ērtāks*:

 

 C ieloce

 


 

 

S ieloce

 

 

 

 

Lejupieloce

*Šie ir populārākie ieloces veidi, visus ieloces veidus skatīt šeit.

Ielikšana

Pirkstos salocīto piltuvi ievietojiet makstī ar atvērto galu uz augšu. To var izdarīt, apsēžoties uz krēsla malas, tualetes poda, stāvot vai tupot – kā jums ērtāk. Jūs ātri atradīsiet ērtāko piltuves ievietošanas pozu un novietojumu pirmajās tās lietošanas reizēs. Dažas sievietes mēdz piltuvi novietot tuvu dzemdes kaklam, kamēr citas dod priekšroku novietot to tuvāk maksts atverei. Tomēr, ja piltuve būs novietota pārāk tuvu maksts atverei, sēžot tā var radīt diskomforta sajūtu. Ja esat izvēlējusies piltuvi ar kātiņu, jūs varat kātiņu saīsināt līdz jums vēlamajam garumam vai nogriezt to pilnībā. Uzmanieties, lai netiktu traumēta piltuves pamatne.

Lai novērstu noplūdi, jūs varat pārliecināties, vai piltuves malas pilnībā piekļaujas maksts sieniņām, pagrozot piltuvi vai ar pirkstu veicot apļveida kustību gar piltuves virsmu.

Piltuve jāiztukšo vidēji 2-4 reizes diennaktī. Ņemot vērā, ka menstruāciju asiņošanas intensitāte sievietēm ir individuāla un mainās cikla laikā, piltuves iztukšošanas biežumu jūs noteiksiet pati lietošanas prakses rezultātā. Pirmajās lietošanas reizēs kopā ar MeLuna piltuvi iesakām lietot arī ieliktnīšus. Tādējādi jūs noteiksiet piltuves piepildīšanās un optimālo iztukšošanas biežumu. Jūs varat lietot MeLuna gan dienā, gan naktī. Jāatceras tikai to iztukšot ne retāk kā reizi 8-12 stundās.

Izņemšana

Rūpīgi nomazgājiet rokas pirms piltuves izņemšanas. Atslābinieties un izņemiet piltuvi, viegli saspiežot piltuves pamatni, lai izlīdzinātu gaisa spiedienu. Viegls spiediens vai piltuves pagrozīšana palīdzēs piltuvi izņemt. Satveršanas galiņš (bumbiņa, gredzens vai kātiņš) paredzēts piltuves pavilkšanai tuvāk maksts atverei, lai varat ērti satvert piltuvi aiz rievotās pamatnes. Nevelciet piltuvi aiz satveršanas galiņa ar spēku, pirms esat viegli saspieduši piltuves pamatni vai to pagrozījuši gaisa spiediena izlīdzināšanai. Tāpat kā ievietojot, arī izņemot piltuvi, jūs jau pirmajās lietošanas reizēs intuitīvi atradīsiet jums ērtāko pozu.

Pēc piltuves izņemšanas iztukšojiet un iztīriet piltuvi, kā aprakstīts iepriekš. Pēc tam varat ievietot to atpakaļ.

Pēc menstruāciju cikla beigām piltuvi ieteicams rūpīgi izskalot un sterilizēt vārošā ūdenī. Kamēr piltuve netiek lietota, to nav ieteicams glabāt hermētiski noslēgtā iepakojumā vai plastikāta maisiņā. Rekomendējam piltuves uzglabāšanai lietot speciālo MeLuna mikrošķiedras maisiņu, kuru saņēmāt kopā ar MeLuna piltuvi.