KĀ IZVĒLĒTIES

Latvijā pieejamas trīs izmēru – S, M, L – trīs satveršanas galiņa formu – bumbiņas, gredzena, kātiņa – un trīs elastības pakāpju – SPORT, CLASSIC, SOFT – MeLuna piltuves.

 

Izmērs S:
Diametrs 38 mm, garums 53 mm ar bumbiņu, 55 mm ar gredzenu vai 57 mm ar kātiņu.
Maksimālā ietilpība:  23 ml.

Izmērs M:
Diametrs 41 mm, garums 57 mm ar bumbiņu, 60 mm ar gredzenu vai 61 mm ar kātiņu.
Maksimālā ietilpība:  28 ml.

Izmērs L:
Diametrs 44 mm, garums 62 mm ar bumbiņu, 66 mm ar gredzenu vai 66 mm ar kātiņu.
Maksimālā ietilpība:  34 ml.

Izmēra izvēle galvenokārt atkarīga no menstruāciju asiņošanas intensitātes un maksts izmēriem. Dzemdējušām sievietēm un sievietēm, kuras vecākas par 30 gadiem, piemērots M izmērs. L izmēru var rekomendēt sievietēm ar vairākiem bērniem, kā arī sievietēm ar intensīvu asiņošanu. Nedzemdējušām sievietēm (vai bērni dzimuši ķeizargrieziena operācijā) līdz 30 gadu vecumam piemērots būs S izmērs, vai intensīvas asiņošanas gadījumā – izmērs M.

Kuras cietības – SPORT, CLASSIC vai SOFT – piltuvīti izvēlēties, galvenokārt atkarīgs no sievietes dzīvesveida un jutības.

MeLuna SPORT ir piemērota sievietēm ar spēcīgu maksts muskulatūru. Daži sporta veidi un vingrinājumi, piemēram, joga, zirgu izjādes, pilates, sporta vingrošana vai stieņa (pole dance) dejas attīsta īpaši spēcīgus iegurņa pamatnes muskuļus.

MeLuna SPORT ir par 25% stingrāks nekā MeLuna CLASSIC. Saspiežot un atlaižot piltuvīti, tā atgūst savu formu momentāli. Tā ir ieteicama sievietēm, kuru sportiskā sagatavotība pārsniedz vidējo līmeni, vai ja jūsu iegurņa muskuļi ir ļoti labi trenēti.

Cietība padara MeLuna SPORT mazliet grūtāk lietojamu. Taču tas nozīmē arī to, ka pat spēcīga iegurņa muskuļu spiediena rezultātā sportošanas un fiziskās slodzes apstākļos piltuvīte lieliski pieguļ un paliek vietā.

MeLuna CLASSIC ir piemērota lielākajai daļai sieviešu: – ar normāli attīstītu muskulatūru; – ar normālu jutību (iepriekš lietojot tamponus, nav bijis sāpju vai spiediena sajūtas).

MeLuna CLASSIC menstruālajai piltuvītei ir pilnībā jāizvēršas (jāatveras) maksts iekšpusē, lai izveidotu noslēgu. MeLuna CLASSIC materiāls ir pietiekami stingrs, lai tas izvērstos līdz to ieskauj muskuļi. Tajā pašā laikā materiāls nav nepatīkami ciets, menstruālā piltuvīte, kad tā ievietota, nerada spiediena sajūtu. Ideālā gadījumā tai jābūt pietiekami mīkstai, lai to viegli salocītu, ievietotu un nejustu lietošanas laikā, bet ar pietiekamu cietību, lai tā maksts iekšpusē “atvērtos”.

Tikmēr MeLuna SOFT izstrādāts sievietēm, kuru iegurņa muskuļi ir mazāk attīstīti, un sievietēm ar paaugstinātu jutību iegurņa daļā (piemēram, tamponu lietošana šķita neērta, izraisot spiediena sajūtu vai sāpes).

MeLuna SOFT ir par 25% mīkstāka nekā MeLuna Classic. Materiāls ir ļoti mīksts un maigs, to var viegli saspiest. Tomēr tas nozīmē, ka materiālam nav tik liela “sprieguma” kā Me Luna Classic, tāpēc dažreiz tas tik viegli neatveras maksts iekšpusē.

Maigās Me Luna SOFT lietošana nodrošina augstāko komfortu, bet parasti prasa vairāk prakses nekā MeLuna CLASSIC lietošana. Sportiskām sievietēm jāņem vērā – ja maksts muskuļu spiediens ap MeLuna SOFT būs pārāk spēcīgs, pastāv risks, ka piltuvīte pareizi neizvērsīsies maksts iekšienē.

Savukārt satveršanas galiņa – bumbiņas, gredzena vai kātiņa – izvēli visbiežāk nosaka gaume, retāk – maksts forma un dzemdes kakla novietojums, jo lietošanā starp tiem nav lielas atšķirības. Kātiņu vieglāk aizsniegt pie dziļāka novietojuma, gredzenu ir vieglāk satvert, bet bumbiņa vislabāk piekļaujas

Ir, no kā izvēlēties, vai ne?