08. Kā man sākt lietot MeLuna piltuvi?

Pirms MeLuna lietošanas to nepieciešams sterilizēt aptuveni 5 minūtes vārošā ūdenī. Sterilizācija tāpat ieteicama pēc menstruāciju beigām un pirms pirmās lietošanas reizes cikla sākumā.

Mēnešreižu laikā piltuves tīrīšanai būs piemērots tualetes papīrs vai mitrās salvetes, kā arī to var izskalot ar tīru krāna ūdeni. Pēc piltuves satura iztukšošanas un iztīrīšanas varat to ievietot atpakaļ makstī. Pārliecinieties, ka jūs ievietojat tukšu menstruālo piltuvi un darāt to ar tīrām rokām.

Izvēlieties sev ērtu pozu piltuves ievietošanai makstī. Pirkstos salocīto piltuvi (skatīt instrukciju sadaļā Lietošana) ievietojiet makstī ar atvērto galu uz augšu. To var izdarīt, sēžot uz klozetpoda, stāvot vai tupot – kā jums ērtāk. Jūs ātri atradīsiet ērtāko piltuves novietojumu pirmajās tās lietošanas reizēs. Dažas sievietes mēdz piltuvi novietot tuvu dzemdes kaklam, kamēr citas dod priekšroku novietot to tuvāk maksts atverei. Tomēr, ja piltuve būs novietota pārāk tuvu maksts atverei, sēžot tā var radīt diskomforta sajūtu. Ja esat izvēlējusies piltuvi ar kātiņu, jūs varat kātiņu saīsināt līdz jums vēlamajam garumam vai nogriezt to pilnībā. Uzmanieties, lai netiktu traumēta piltuves pamatne.

Lai novērstu noplūdi, jūs varat pārliecināties, vai piltuves malas pilnībā piekļaujas maksts sieniņām, pagrozot piltuvi vai ar pirkstu veicot apļveida kustību gar piltuves virsmu.

Vidēji piltuve jāiztukšo 2-4 reizes dienā. Ņemot vērā, ka menstruāciju asiņošanas intensitāte sievietēm ir individuāla un mainās cikla laikā, piltuves iztukšošanas biežumu jūs noteiksiet pati lietošanas prakses rezultātā. Pirmajās lietošanas reizēs kopā ar MeLuna piltuvi iesakām lietot arī ieliktnīšus. Tādējādi jūs noteiksiet piltuves piepildīšanās un optimālo iztukšošanas biežumu. Jūs varat lietot MeLuna gan dienā, gan naktī. Jāatceras tikai to iztukšot ne retāk kā reizi 8-12 stundās.