FAQ

01. Kas ir MeLuna menstruālā piltuve?

MeLuna piltuvīte ir inovatīvākais intīmās higiēnas produkts sievietēm, kuru lieto līdzīgi tamponiem. Nelielais piltuves formas sieviešu higiēnas izstrādājums ir ērta, higiēniska, ekonomiska un ekoloģiska alternatīva tamponiem un higiēniskajām paketēm.

Mēnešreižu laikā MeLuna daudzreiz lietojamo piltuvīti ievieto makstī menstruālo asiņu savākšanai, tā ir piemērota visām reproduktīvā vecumā esošām sievietēm. Atšķirībā no tamponiem un higiēniskajām paketēm tā neuzsūc šķidrumu, bet piltuvi vienkārši iztukšo, izskalo un ievieto atpakaļ.

MeLuna piltuves ir ražotas Vācijā, sertificētas atbilstoši augstākajiem ražošanas kvalitātes un veselības aizsardzības kritērijiem.

02. No kāda materiāla ir izgatavota MeLuna?

Neskatoties uz to, ka Latvijā menstruālās piltuves ir pilnīgi jauns produkts, pasaulē tās ir iekarojušas miljoniem sieviešu atzinību. MeLuna ir inovatīvākais no visu piedāvāto produktu klāsta, ražots no TPE (termoplastiskais elastomērs), absolūti sterila materiāla, kas pēc tādām īpašībām kā sterilitāte, izturība, elastība, nelipšana, komforta sajūta un citām taktilajām īpašībām saskarsmē ar cilvēka gļotādu pārspēj izmaksu ziņā dārgāko silikonu un šobrīd arvien plašāk to aizstāj medicīnas palīgierīču (katetri, šļirces),  higiēnas preču (zobu birstes, skuvekļi) un bērniem domātu produktu (knupīši, barošanas pudelītes un uzgaļi, rotaļlietas) ražošanā.

Ņemot vērā augstos standartus, kādus Vācijā piemēro bērnu produktiem, variet būt pārliecinātas par izcilu izstrādājuma kvalitāti!

03. Kādas ir MeLuna priekšrocības salīdzinājumā ar tamponiem un higiēniskajām paketēm?

MeLuna menstruālā piltuve neuzsūc šķidrumu, neizraisa sausuma sajūtu, atšķirībā no tamponiem neuzsūc maksts dabisko aizsargslāni un nerada tekstila šķiedru nogulsnes uz maksts sieniņas. Tādējādi MeLuna piltuve neizraisa negatīvu ietekmi uz maksts mikrofloru. To var lietot jebkurā mēnešreižu dienā neatkarīgi no izdalījumu intensitātes.

Viena sieviete savā mūžā menstruāciju periodā izlieto vidēji 10 000 tamponu vai higiēnisko pakešu. MeLuna daudzreiz lietojamā piltuve kalpos līdz 10 gadiem un ļaus būtiski ietaupīt līdzekļus jau dažu mēnešu laikā salīdzinājumā ar izdevumiem vienreiz lietojamo higiēnas preču iegādei. 

MeLuna piltuve nav tikai tamponu un higiēnisko pakešu aizvietotāja. Atšķirībā no tamponiem tā pilnībā izslēdz toksiskā šoka sindroma risku. Uzkrājamo asiņu daudzums – atkarībā no piltuves izmēra – ir lielāks nekā uzsūc tampons vai higiēniskā pakete. Sievietēm ar samazinātu imunitāti pret infekcijām un sēnīti, alerģisku reakciju vai paaugstinātu jutīgumu MeLuna palīdzēs uzlabot dzīves kvalitāti un pilnvērtīgi rūpēties par maksts gļotādas veselību. 

MeLuna ir ekoloģiski tīrākais produkts sieviešu intīmās higiēnas produktu klāstā. Pateicoties piltuves vairākkārtējai izmantošanai daudzu gadu garumā, būtiski samazinās vides piesārņojums no vienreiz lietojamo pakešu, tamponu un to iepakojuma atkritumiem.

04. Vai MeLuna var izraisīt alerģiskas reakcijas?

Nē. Piltuves materiāls TPE nesatur silikonu, lateksu, polivinilhlorīdus, olbaltumvielas, smaržvielas vai jebkādus citu alergēnus, tādēļ alerģiska reakcija ir pilnībā izslēgta. No TPE ražo produktus, kuriem tiek piemērotas visaugstākās nekaitīguma un sterilitātes prasības – piemēram, bērnu knupīši, medicīniskie katetri.

05. Vai varu izmantot MeLuna sporta nodarbību laikā?

Protams. Menstruālā piltuve ir ideāli piemērota jebkura sporta veida nodarbībām un aktīvam dzīvesveidam. Vienalga, vai tā būtu skriešana, slēpošana, riteņbraukšana, peldēšana, aerobika vai pat klinšu kāpšana un cīņas māksla – atšķirībā no tamponiem vai paketēm ar MeLuna menstruāciju laikā nav ierobežojumu fiziskām aktivitātēm.

06. Kādi ir MeLuna izmēri?

Latvijā pieejamas trīs izmēru – S, M un L – un trīs satveršanas galiņa formu – bumbiņas, gredzena vai kātiņa – MeLuna piltuves.

Izmērs S: 
Diametrs 38 mm, garums 45mm (6 mm bumbiņa, 8 mm gredzens vai 15 mm kātiņš).
Maksimālā ietilpība:  23 ml.

Izmērs M:
Diametrs 41 mm, garums 48mm (7 mm bumbiņa, 10 mm gredzens vai 17 mm kātiņš).
Maksimālā ietilpība:  28 ml.

Izmērs L:
Diametrs 44 mm, garums 51 mm (8 mm bumbiņa, 14 mm gredzens vai 16 mm kātiņš).
Maksimālā ietilpība:  34 ml.

07. Kā man izvēlēties izmēru?

Izmēra izvēle galvenokārt atkarīga no menstruāciju asiņošanas intensitātes un maksts izmēriem.
Dzemdējušām sievietēm un sievietēm, kuras vecākas par 30 gadiem piemērots ir M izmērs.
L izmēru var rekomendēt sievietēm ar vairākiem bērniem, kā arī sievietēm ar intensīvu asiņošanu.
Nedzemdējušām sievietēm (vai bērni dzimuši ķeizargrieziena operācijā) līdz 30 gadu vecumam piemērots būs S izmērs, vai intensīvas asiņošanas gadījumā – izmērs M.

08. Kā man sākt lietot MeLuna piltuvi?

Pirms MeLuna lietošanas to nepieciešams sterilizēt aptuveni 5 minūtes vārošā ūdenī. Sterilizācija tāpat ieteicama pēc menstruāciju beigām un pirms pirmās lietošanas reizes cikla sākumā.

Mēnešreižu laikā piltuves tīrīšanai būs piemērots tualetes papīrs vai mitrās salvetes, kā arī to var izskalot ar tīru krāna ūdeni. Pēc piltuves satura iztukšošanas un iztīrīšanas varat to ievietot atpakaļ makstī. Pārliecinieties, ka jūs ievietojat tukšu menstruālo piltuvi un darāt to ar tīrām rokām.

Izvēlieties sev ērtu pozu piltuves ievietošanai makstī. Pirkstos salocīto piltuvi (skatīt instrukciju sadaļā Lietošana) ievietojiet makstī ar atvērto galu uz augšu. To var izdarīt, sēžot uz klozetpoda, stāvot vai tupot – kā jums ērtāk. Jūs ātri atradīsiet ērtāko piltuves novietojumu pirmajās tās lietošanas reizēs. Dažas sievietes mēdz piltuvi novietot tuvu dzemdes kaklam, kamēr citas dod priekšroku novietot to tuvāk maksts atverei. Tomēr, ja piltuve būs novietota pārāk tuvu maksts atverei, sēžot tā var radīt diskomforta sajūtu. Ja esat izvēlējusies piltuvi ar kātiņu, jūs varat kātiņu saīsināt līdz jums vēlamajam garumam vai nogriezt to pilnībā. Uzmanieties, lai netiktu traumēta piltuves pamatne.

Lai novērstu noplūdi, jūs varat pārliecināties, vai piltuves malas pilnībā piekļaujas maksts sieniņām, pagrozot piltuvi vai ar pirkstu veicot apļveida kustību gar piltuves virsmu.

Vidēji piltuve jāiztukšo 2-4 reizes dienā. Ņemot vērā, ka menstruāciju asiņošanas intensitāte sievietēm ir individuāla un mainās cikla laikā, piltuves iztukšošanas biežumu jūs noteiksiet pati lietošanas prakses rezultātā. Pirmajās lietošanas reizēs kopā ar MeLuna piltuvi iesakām lietot arī ieliktnīšus. Tādējādi jūs noteiksiet piltuves piepildīšanās un optimālo iztukšošanas biežumu. Jūs varat lietot MeLuna gan dienā, gan naktī. Jāatceras tikai to iztukšot ne retāk kā reizi 8-12 stundās.

09. Vai tualetes apmeklējuma laikā nepieciešams piltuvi izņemt?

Nē. MeLuna nav jāizņem, kārtojot visas dabiskās vajadzības. Sakarā ar maksts muskulatūras saraušanos iespējams, ka MeLuna var nedaudz mainīt novietojumu, taču tas nemazinās piltuves funkcionalitāti un jūsu komfortu.

10. Kā izņemt MeLuna piltuvi?

Rūpīgi nomazgājiet rokas pirms piltuves izņemšanas. Atslābinieties un izņemiet piltuvi, viegli saspiežot piltuves pamatni, lai izlīdzinātu gaisa spiedienu. Viegls spiediens vai piltuves pagrozīšana palīdzēs piltuvi izņemt. Satveršanas galiņš (bumbiņa, gredzens vai kātiņš) paredzēts piltuves pavilkšanai tuvāk maksts atverei, lai varat ērti satvert piltuvi aiz rievotās pamatnes. Nevelciet piltuvi aiz satveršanas galiņa ar spēku, pirms esat viegli saspieduši piltuves pamatni vai to pagrozījuši gaisa spiediena izlīdzināšanai. Tāpat kā ievietojot, arī izņemot piltuvi, jūs jau pirmajās lietošanas reizēs intuitīvi atradīsiet jums ērtāko pozīciju.

Pēc piltuves izņemšanas iztukšojiet un iztīriet piltuvi, kā aprakstīts iepriekš. Pēc tam varat ievietot to atpakaļ.

Pēc menstruāciju cikla beigām piltuvi ieteicams rūpīgi izskalot un sterilizēt vārošā ūdenī. Kamēr piltuve netiek lietota, to nav ieteicams glabāt hermētiski noslēgtā iepakojumā vai plastikāta maisiņā. Rekomendējam piltuves uzglabāšanai lietot speciālo MeLuna mikrošķiedras maisiņu, kuru saņēmāt kopā ar MeLuna piltuvi.

11. Man traucē MeLuna piltuves satveršanas galiņš – kātiņš. Ko darīt?

Kātiņu jūs varat saīsināt vai nogriezt pilnībā. Kā arī papildus šim modelim MeLuna piedāvā arī piltuves ar bumbiņu un gredzenu. Ir iespēja pasūtīt piltuvi vispār bez satveršanas galiņa – kātiņa, gredzena vai bumbiņas.

12. Mana piltuve pilnībā nenovērš noplūdi. Vai kaut kas nav kārtībā?

Pārliecinieties, vai esat izvēlējusies pareizo izmēru. Ja piltuves diametrs ir pārāk mazs, tā var cieši nepiegult maksts sieniņām. Ja piltuves diametrs ir par lielu, piltuve makstī var pilnībā neatvērties. Ievietošanas laikā pārbaudiet piltuves novietojuma hermētiskumu.

13. Cik ilgu laiku varu lietot MeLuna bez iztukšošanas?

Iztukšojiet to ne retāk kā reizi 8-12 stundās.

14. Cik ilgi kalpos MeLuna piltuve?

Saudzīgi lietojot un rūpīgi kopjot, MeLuna var tikt lietota 5-10 gadus.
Ultravioletie stari MeLuna materiālu var padarīt trauslu, tādēļ neatstājiet piltuvi tiešos saules staros.

15. Kā man iztīrīt MeLuna, atrodoties ceļā, sabiedriskajā tualetē vai ārpus ierastās vides?

Ir vairākas iespējas. Varat piltuvi vienkārši iztīrīt ar tualetes papīru, salvetēm vai mitrajām salvetēm. Tāpat varat to izskalot ar dzeramo ūdeni, ja tāds jums ir līdzi, vai vienkārši tīru krāna ūdeni.

Kā jau minēts, pēc mēnešreižu beigām MeLuna jāizskalo rūpīgāk un jāuzglabā mikrošķiedras maisiņā.

16. Kas var kaitēt manai MeLuna piltuvei?

Termoplastisko elastomēru (TPE), no kura izgatavota MeLuna, priekšlaicīgi trauslu var padarīt tikai ultravioletais starojums. Tādēļ MeLuna piltuve nedrīkst atrasties tiešos saules staros. Tāpat vēlams izvairīties no ļoti spēcīgas sakaršanas (virs 140°C). Normālas uzglabāšanas laikā bojājumu riska nav.

17. Vai drīkstu MeLuna izmantot kontracepcijas nolūkos?

Kategoriski nē! Menstruālā piltuve nav paredzēta šādam mērķim.

18. Vai drīkstu MeLuna atstāt makstī dzimumakta laikā?

Pirms vagināla dzimumakta tā noteikti jāizņem. Taču MeLuna piltuves priekšrocība salīdzinājumā ar tamponiem un paketēm, ka tā, atstāta makstī, netraucēs jūsu partnerim sniegt jums iepriecinājumu citā veidā, novērsīs menstruāciju asiņu noplūdes risku un nekaitēs jūsu attiecību estētikai.

19. Kur tiek izgatavota MeLuna?

MeLuna pilnībā tiek izgatavota Vācijā, valstī ar visaugstākajiem kvalitātes standartiem.
Izstrādājuma kvalitāte ir sertificēta un izturējusi visstingrāko kontroli.

20. Vai MeLuna ražošanā izmantotās krāsvielas ir drošas?

Jā, TPE ietonēšanai tiek izmantots nekaitīgs krāsu pigments.

21. Vai ir pieejams lubrikants vieglākai MeLuna ievietošanai?

Piltuves vieglākai ievietošanai var tikt izmantots ūdens bāzes lubrikants.

22. Kam domāts MeLuna maisiņš?

Maisiņš paredzēts piltuves uzglabāšanai, tas izgatavots no mikrošķiedras MeLuna korporatīvajā violetajā krāsā, rotāts ar MeLuna logotipa zīmogu. Katra MeLuna piltuve tiek piegādāta komplektā ar maisiņu uzglabāšanai.

23. Neatradāt atbildi uz sev interesējošu jautājumu? Lūdzu, sūtiet to mums un mēs jums noteikti atbildēsim. Paldies!